Androidturk.net


  Oyundan Video Alma - Fraps v2.9.6 - Cracked

  Paylaş
  avatar
  GiZLeNCi
  Admin
  Admin

  Ruh Hali : 7
  Mesaj Sayısı : 235
  Tecrübe Puanı : 48748
  Teşekkür Puanı : 18849
  Kayıt tarihi : 05/08/09

  default Oyundan Video Alma - Fraps v2.9.6 - Cracked

  Mesaj tarafından GiZLeNCi Bir Perş. Ağus. 13, 2009 9:20 pm

  Fraps gerçek zamanlı video yakalama ve sistem kıyaslama amacıyla yazılmış kolay kullanımlı bir yazılımdır. DirectX veya OpenGL teknolojisi kullanan tüm oyunlar için kullanılabilecek olan evrensel bir Windows uygulaması olan Fraps ile şu üç işlevi gerçekleşirebilirsiniz:

  Sistem Kıyaslama:
  Kısaltması fps olan ve saniye başına düşen kare sayısının oranını bildirmekte olan bir özellik ile, oynanan oyunlarda fps ölçümü yapılarak sisteminizin durumunu görebilir ve diğer sistemlerle karşılaştırabilirsiniz. Sistem performansı arttıkça fps oranı da artacağından özellikle hız aşırtma(overclock) işlemleri ile uğraşan kullanıcıların oldukça işine yarayacak bir yazılımdır. Oyun içerisinde F12 ve F11 (kendiniz de kısayol atayabilirsiniz) kısayollarını kullanarak ölçüm yapabilirsiniz.

  Anlık Ekran Yakalama:
  Oynadığınız oyunda anlık ekran görünütüsünü Fraps yazılımında bir klavye kısayolu atayarak alabilirsiniz. Varsayılan olarak F10 ile görüntü alabilmenizi sağlayan yazılımla isterseniz belirlemiş olduğunuz aralıklarla otomatik olarak da ekran görüntüsünü yakalama imkanınız bulunmaktadır. Deneme sürümünde yalnızca bmp biçiminde kayıt yapabilme şansınız bulunmaktadır. Yazılımı satın aldığınız taktirde jpg ve png biçimlerinde de kayıt yapabilirsiniz. Klavye kısayolunu kullanarak yakalamış olduğunuz ekran görüntüsünü bir resim işleme yazılımına(örneğin; paint) yapıştırıp kaydetmeniz gerekmektedir.

  Gerçek Zamanlı Video Yakalama:
  En sevdiğiniz oyunlarınızı oynarken bunların bir bölümünü kaydetme gereksinimi duyduğunuzda Fraps yazılımını kullanabilirsiniz. 1152x864 çözünürlükte ve saniye başına 100 kare oranı kalitesinde mükemmel kayıtlar yapma imkanı sunan araç ile isterseniz sesleri de kaydedebilirsiniz. Ayrıca fare imlecinin görünmesini istemiyorsanız No cursor seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Varsayılan olarak F9 klavye kısayolu ile oyun içerisinde istediğiniz zamanda kayıt yapmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz kendiniz de bir klavye kısayolu atayabilirsiniz.

  Yazılımın Son Sürümlerindeki Değişiklikler:
  # Oyun çözünürlüğündeki 8 çoklu genişletmeden sonra yaşanan video yakalama bozukluğu düzeltildi.
  # NVIDIA Denetim Panelinde anti-aliasing (videoların kenarlarındaki ve köşelerindeki kırılmaların önüne geçilmesi işlemi) güçlendirmesi yapıldıktan sonra yaşanan tam ekran kaydındaki yavaşlama düzeltildi.
  # Yazılımdan çıkarken verilen hata düzeltildi.
  # Çift çekirdekli işlemciler için 2560x1600 çözünürlüğünde tam-ekran video yakalama özelliği eklendi.
  # G15 oyun bilgilendirme ekranı eklendi.
  # TGA resim biçiminde ekran yakalama desteği eklendi.
  # Ek fsp sayma sayacı eklendi.
  # D3D9 tam ekran video yakalama hızındaki sorun düzeltildi.
  # G15 ekranında uygun biçimde ölçeklenemeyen yüksek ekran yenileme ayarı düzeltildi.

  Sistem Gereksinimleri:
  # DirectX 9.0c
  # Intel Pentium 3, Pentium 4, Pentium D ya da AMD Athlon, Duron, Sempron, Opteron işlemci.
  # nVidia GeForce veya ATI Radeon ekran kartı.
  # Bir yönetici hesabında kurulum yapılmalı.

  RESİMLİ ANLATIM

  programı yüklüyoruz ve masaüstündeki simgeye tıklıyoruz.

  Karşımıza şöyle bir pencere geliyor. Start fraps minimized kutusunu işaretliyoruz.  Fps sekmesinde Overlay Corner yazan dört köşeli pencerede FPS değerinin nerde gözükmesini istiyorsanız oraya 'tik' koyuyorsunuz. Genelde sağ üst köşe kullanılır.  Sonrasında screenshots sekmesine geliyoruz. Burda ekran görüntüsünü hangi tuş ile almak istiyorsanız ayarlayabilir yada kendi değeri olan F10'u kullanırsınız. Aldığınız görüntülerin hangi formatta kaydedilmesini istiyorsanız onu seçersiniz. JPEG daha az boyutta olacağı için onu seçmenizi öneririm fakat programı satın almanız gerekir yoksa BMP olarak kaydedilir imajlar.  Son olarak movies sekmesine geliriz bu kısım eğer oyunlardan video görüntüsü kaydetmek istiyorsanız kullanabilirsiniz. Kendi ayarı olan F9 ile oyun içinde kayıda başlayabilir durmasını istediğinizde tekrar F9'a basabilirsiniz. Oyun içinde bu işlem sisteminiz kasmanıza sebeb olabilir ve dosya boyutu sıkıştırılmamış olduğundan fazla yer kaplayabilir.  Artık oyunlardan ekran görüntüsü almanız ve video çekmeniz çok kolay. Herhan herseyi kaydedebilirsiniz.

  * Nette Araştırırken Free Sürümün 30sn Kayıt yaptigini ögrendim full sürüm için daha yüksek oldugu söyleniyordu buyuzden cracked versiyonunu buldum umarim süre kısıtlamalı değildir. deneyen arkadaslar bilgi verirse sevinirim.


  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  ______________ÜYe'nin______İmZaSı________________

   Forum Saati Perş. Ara. 13, 2018 7:59 am