Androidturk.net


  Samsung Galaxy S III, 3. Çeyrekte En Fazla Satılan Telefon Oldu

  Paylaş
  avatar
  GiZLeNCi
  Admin
  Admin

  Ruh Hali : 7
  Mesaj Sayısı : 235
  Tecrübe Puanı : 48748
  Teşekkür Puanı : 18849
  Kayıt tarihi : 05/08/09

  default Samsung Galaxy S III, 3. Çeyrekte En Fazla Satılan Telefon Oldu

  Mesaj tarafından GiZLeNCi Bir Salı Kas. 13, 2012 10:35 pm

  Samsung’un üst seviye teknik detaylara sahip akıllı telefonu Galaxy S III araştırma sonuçlarına göre 2012 yılı 3. çeyreğinde en fazla satan telefon oldu.

  Kısa süre önce 30 milyon satış rakamını geride bırakan telefon temmuz-eylül döneminde yaklaşık 18 milyon satış gerçekleştirerek uzun süredir lider konumda olan iPhone 4S’i geride bıraktı.

  Strategy Analytics verilerine göre iPhone 4S aynı dönemde 16.2 milyon satış gerçekleştirirken önceki çeyrek sonuçlarına göre satışlarda 3 milyon civarında düşüş söz konusu. Analist uzmanlarına göre düşüşe sebep olarak aynı dönemde iPhone 5’in gerçekleştirdiği 6 milyon satış gösteriliyor. Üç telefonun toplam satış miktarı ise 3. çeyrekte küresel pazarda satışa sunulan akıllı telefonların %24’ünü oluşturmakta.  Birçok ülkede Jelly Bean güncellemesini kullanıcılara sunan Samsung telefonun dünya genelinde oluşturduğu popülerlikten yararlanarak mini modelini kullanıcılara sundu. Telefon 8 Kasım itibariyle ilk olarak İngiltere’de satışa sunulurken firmanın büyük umutlar bağladığı ve aynı zamanda bünyesinde birçok özelliği barındıran Galaxy Note II ile kısa süre önce 3 milyon satış rakamını geride bırakmıştı.

  IDC tarafından açıklanan son veriler değerlendirildiğinde akıllı telefon satışlarından en önemli rakibi Apple’ı ikiye katlayan Samsung’un Galaxy S III ve Galaxy Note II ile iPhone 4S ve 5’e karşı ciddi bir rekabet içerisinde olduğunu görüyoruz.


  ______________ÜYe'nin______İmZaSı________________

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 2:01 am