Androidturk.net


  Nexus 4 ve Nexus 10 için Android 4.2.1 Yayınlandı

  Paylaş
  avatar
  GiZLeNCi
  Admin
  Admin

  Ruh Hali : 7
  Mesaj Sayısı : 235
  Tecrübe Puanı : 48748
  Teşekkür Puanı : 18849
  Kayıt tarihi : 05/08/09

  default Nexus 4 ve Nexus 10 için Android 4.2.1 Yayınlandı

  Mesaj tarafından GiZLeNCi Bir Perş. Kas. 29, 2012 11:32 am


  Andorid 4.1 Jelly Bean için yazdan bu yana yayınlanan en kapsamlı güncelleme 29 Ekim’de karşımıza çıkmıştı. İlk olarak Nexus 4 ve Nexus 10’da çalıştırılan Android 4.2 beraberinde birçok yeniliği de getirmişti. 360 derce küre fotoğraf çekim, geliştirilen Google Now, Jest Typing ile özelleşen klavye, kablosuz görüntü aktarımı, fonksiyonu arttırılan bildirim ekranı, kilit ekranda widget’lar ve çeşitli bilgilerin sunulduğu Daydream ekran sunulan yeniliklerdir.
  Akabinde Nexus 7 ve Galaxy Nexus için yayınlanan güncellemede bir dizi sorunlarda baş göstermeye başladı. Otomatik ekran parlaklığında oluşan sorunlar, kişiler uygulamasında aralık ayının unutulması, Bluetooth’ta yaşanan bazı aksaklıklar, cihazlarda rastgele yaşanan yeniden başlatmalar, şarj dolum süresinin uzaması ve pil ömründe yaşanan olumsuzluklar, ekran widget’ları ve kamera noktasında kullanıcıların birçok sorunu bildirdiği görülmüştü.

  Google kişiler uygulamasında aralık ayının unutulması ile ilgili kısa süre önce bir açıklama yapmış ve yakında yayınlanacak güncelleme ile sorunun çözüleceğini bildirmişti. Bugün itibariyle yayınlanan Android 4.2.1 güncellemesi ile kullanıcıların rapor ettiği sorunların büyük bölümünün çözüldüğü bildiriliyor. OTA yoluyla sunulan güncelleme ilk olarak Nexus 4 ve Nexus 10 için yayınlanırken kısa süre içerisinde Nexus 7 ve Galaxy Nexus’ta güncellemeden nasiplenecek.  ______________ÜYe'nin______İmZaSı________________

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 2:01 am